Şamanik bir Sevgi Tekniği: Sessiz Hediyeler Uygulaması

Sessiz Hediyeler Uygulaması

Çağdaş düşüncede dünyada her şey tek ve birbirinden  ayrı özelliklidir, yani madde temellidir. Bu bakış açısında ruhunu fark edemediğimiz Dünyamız, Toprak Anamız, Gezegenimiz vurdumduymazlık ve umarsız yok edicilik altında acıyla kıvranmaktadır. Doğal dengelerin yeniden tesisi ancak ve sadece Doğa’ya, Dünyamıza ve onun bağrında yaşayan insan ve insandışı tüm varlıklara yenilenmiş bir saygı kazanmakla mümkündür.

Kalpleri şifa dolu arkadaşlarım için şamanik bir sevgi tekniği:

Meydan, park, istasyon gibi halka açık bir yer bulun. Yoldan geçenleri dikkatlice gözlemlemenizi sağlayan bir noktada durun.
Sessiz hediyenizi vereceğiniz insanları kalbiniz seçsin.
Hasta olduğu belli birisini gördüğünüzde, düşüncelerinizde ona sağlık verin.
Kederli ve üzgün yürüyen bir insan görürseniz, ona huzur ve neşe verin.
Ağlayan bir çocuk görürseniz, ona güzel ve mutlu bir gelecek verin.
Somurtkan ve kızgın ifadeli birisini görürseniz, ona sevgi ve bağışlama duygularını verin.
Böylece yollarınızın kesiştiği her birini birkaç dakikalığına kalbinizde tutun ve iyi olmasını dileyin.
Bu insanların hiçbirini bir daha asla göremeyebilirsiniz.
Öyle olması iyidir. Herhangi bir onaya ihtiyacınız yoktur.
Sevgi asla empoze edilmez, sadece onu almak isteyen kişiye sunulur.
Ayşe Nilgün Arıt
Ayşe Nilgün Arıt

Ayşe Nilgün Arıt, İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesini ve İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirdi. Almanya’da Bonn Üniversitesi’nde Farmasötik Kimya üst lisansı yaptıktan sonra eğitimine Köln Üniversitesinde devam ederek, Tiyatro, Sinema ve Televizyon Bilimleri Fakültesinden mezun oldu. Yurda döndüğünde 1980’li yılların toplumsal ortamında, kültürel çalışmaları meslek olarak seçmek olanaksız hale gelmişti. İlaç sektöründen gelen bir teklifi kabul etti. 1980-2002 yılları arasında yabancı sermayeli iki ilaç şirketinin Genel Müdürlüklerini yaptı. 2002 yılında Orta Amerika’ya yaptığı ilk yolculuğunu takiben iş hayatını geride bırakmaya ve Maya kültürünü derinlemesine araştırmaya, bu nedenle de İspanyolca öğrenmeye karar verdi. Don Miguel Angel Vergara Calleros ile tanışması kendisine bu kadim uygarlığın daha derinlerine uzanan bir yolu açtı. Meksika’ya yerleşti. Uzun bir inisiyasyon sürecini takiben kırmızı Şaman kemerini taktı. 2012 yılından beri Guatemala’da Atitlan gölü kıyısındaki San Pedro La Laguna köyünde özel çalışmalar yapmaktadır. Ayşe Nilgün Arıt, Maya bilgilerinin çok derin temellerine vakıftır. Maya dinî felsefesi, kutsal kitapları, sözlü gelenekleri, seremonileri, ritüelleri, mantraları, tapınakları, sanat eserleri, takvimleri, sembolleri ve bu kadim inanç sisteminin derinliklerini öğrencileriyle yürekten bir bağ kurarak paylaşmaktadır. Miguel Angel Vergara’nın elyazmaları olarak muhafaza ettiği bilgilerinin bir bölümünü de eklediği ilk kitabı “Kutsal Maya İnancı” 2011 yılında çıkmış ve 2018 yılında revize edilerek yeniden yayınlanmıştır. İkinci kitabı “Şamanın Kozmik Dünyası” 2013 yılında ve “Şamanizmde Kutsal Rehberler 'Nagual Sembolizmi’” 2015 yılında yayınlanmıştır. 2017 yılının Ekim ayında ise "Maya Şaman Şifası" isimli kitabı okuyucularla buluşmuştur.

Henüz Yorum Yapılmamış

Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacak.